Menu

Tekstilbank İhtiyaç Kredisi

Bilindiği üzere 2015 yılına kadar ülkemizde faaliyet gösteren Tekstilbank, Çinliler tarafından satın alınarak isim değişikliğe gitmiş ve ICBC Bank olarak değişmiştir. ICBC Bank, Çin Halk Cumhuriyetinin köklü bankaların dan olan CBRC (China Banking Regulatory Commission)’ye aittir. Bu makalemizde sizlere ICBC Bank’ın müşterilerine sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi ürünlerini sizler için araştırıp, nasıl başvuru yapılır ve başvuru şartları nelerdir gibi konularda yol gösterir bi yazı hazırladık.

ICBC Bank’ın sizler için hazırlamış olduğu ihtiyaç kredisi ürünlerine 2 Farklı yoldan başvuruda bulunabilirsiniz. Bunlardan birincisi evraklarınız ile birlikte herhangi bir ICBC şubesinden başvuruda bulunabilir ya da internetten kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere ICBC Bank’ın şubeden ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Tekstilbank yani ICBC Bank ihtiyaç kredisine 18 yaşını doldurmuş ve düzenli geliri bulunan herkes başvuruda bulunabilir ve 36 ay vadeli olarak uygun faiz oranları ile geri ödeyebilir.

ICBC Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu www.bankabilgi.org

ICBC Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu www.bankabilgi.org

ICBC Bank İhtiyaç Kredisi Şartları

 1. ICBC Bank ihtiyaç kredisinde 1 aydan 36 aya kadar vade şeçenekleri bulunmaktadır
 2. ICBC Bank ihtiyaç kredisine teminat göstererek de başvuruda bulubailirsiniz.
 3. Kullanacağınız kredide kendinize göre vade ayarlayabilir, hatta 3 aya kadar taksit erteleme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
 4. Kullanmış olduğunuz krediyi istediğiniz taktirde erken kapatarak büyük faiz indirimden faydalanabilirsiniz.
 5. ICBC Bank ihtiyaç kredisi kullanımınız da, kullandığınız kredi vadesi boyunca tarafınıza hayat sigortası yapılacaktır.
 6. ICBC Bank ihtiyaç kredisine başvurmak için şube bilgilerine Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gerekli Belgeler

 • Kimlik bilgilerinizin bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport gibi belgelerden herhangi bir tanesi,
 • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu ya da çalıştığınız şirketten alınmış antetli kağıda yazılmış kaşeli ıslak imzalı maaş yazısı,
 • Serbest çalışan ve esnaflar için vergi levhası, ticaret sicil gazetesi  ve gelirleri gösteren belgeler,
 • Kira geliri sahipleri için sahip oldukları gayrimenkul tapu fotokopisi ve kira kontratları,
 • ICBC Bank şubeleri gerek duymaları halinde kefil isteme durumları bulunmaktadır. İstenen kefil içinde yukarıdaki belgelerin aynısı kefil içinde verilecektir.

ICBC Bank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunduğunuz zaman yukarıda istenen belgelerin asıllarının yanınızda olması gerekmektedir ve ICBC Bank gerek duyması halinde ek olarak belge isteyebilmektedir. Örnek verecek olursak adres teyidi için ikametgah ya da Aile bildirim belgesi gibi belgeler istenebilmektedir.

Ayrıca sitemizde Bankalar Hakkında Bilgi kategorisinde Tekstilbank adındaki makalemizi okuyarak ICBC Bank hakkında bilgi edinebilir. Bunun yanında Kredi Kartı Başvurusu kategorisinden Tekstilbank Bonus Card adlı makalemizi okuyarak başvuru hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir