Menu

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

Herhangi bir alanla kısıtlanmayan istediğiniz alanda kullanabileceğiniz ve 36 aya kadar taksit seçeneklerine sahip olan Ziraat Bankası ‘nın Tüketici kredisi kampanyası ile karşınızdayız. Bu incelememizde krediyi baştan sona sizlere anlatacağız. Başlamadan önce şunu belirtmek isteriz incelememizi 11 Ekim 2020 tarihinde yaptık yani bu tarihten sonra faiz oranlarında değişiklik olabilir bu nedenle sayfamızda belirtmiş olduğumuz bankanın resmi sitesinden son bir kontrol yapmanızı rica ediyoruz.

1- Kredi Hesaplama ile Plan Oluşturun

İlk olarak kredi hesaplama aracından faydalanarak nasıl bir ödeme planı ile karşılaşabileceğinizi gösterelim. Ziraat Bankası ‘nın sunmuş olduğu araç ile en fazla 4.999 TL seçilebiliyor. Zaten tüketici ihtiyaç kredisi olduğu için genellikle bu rakamlarda sunulduğunun altını çizmek isteriz.

Kredi Hesaplama ile Plan Oluşturun

Biz alınabilecek en yüksek miktarı seçerek vadeyi 12 ay olarak ayarladık. Yalnız ödeme gücünüzde sorun varsa ve daha uzun vadede ödemek istiyorsanız siz bu aracı kullandığınız zaman vade sayısını daha fazla yapabilirsiniz. Ayrıca şunu belirtelim vade sayısı arttıkça faiz oranı da ufak bir miktar artmaktadır. Seçiminizi yaptıktan sonra kırmızı buton yani hesapla seçeneğine tıklayınız.

Ekran görüntüsünde gördüğünüz şekilde bir kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman banka şu şekilde veriler sunuyor. Taksit tutarı olarak 460,80 TL aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı olarak belirtilmektedir. Faiz oranını zaten ekran görüntüsünde görüyorsunuz ancak banka %1.32 olarak sunmuş yani ekran görüntüsünde görünenden 2 puan az. Yıllık maliyet oranı ise %21.7252 olarak sunulmuştur.

Böyle süslü şeyler ile uğraşmadan sizlere sunalım. Aylık taksit oranı 460,80 TL bunu 12 ile çarpıyoruz. 460,80 x 12 : 5.529,60 TL yani 5.000 TL değerinde kredi kullanan ve bunu 12 ayda ödemek isteyen bir kişi toplamda 529 TL 60 kuruş faiz ödemesi yapmaktadır. Tabi vade oranı arttıkça miktarlar değişebilir. Bunun yanı sıra bankanın sizlere yapacağı sigortanın olacağını ve bununda azda olsa bir ücretinin olacağını mutlaka aklınızdan çıkartmayın.

Gelir belgenizi ve kimlik fotokopinizi alarak krediye başvuru yapabiliyorsunuz tabi şubelerden yapmak isterseniz. İnternet ortamında basit bir form doldurma işlemi yaparak yine başvuruda bulunabilirsiniz. Şimdi sizlere başvuru kanallarını anlatalım.

2 – Krediye Nasıl Başvurabiliriz ?

  • Ziraat Bankası Şubelerinden :  Tavsiye ederiz eğer gelir belgenize güveniyorsanız şubeden başvurmak daha mantıklıdır.
  • Ziraat Bankası İnternet Sitesinden : Bunu aşağıda nasıl yapacağınızı anlatacağız.
  • Ziraat Bankası Mobil Uygulaması üzerinden.
  • İnternet şubesi içerisinden.
  • Bankanın ATM’lerinden.
  • Bankayı arayıp çağrı merkezinden başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Bankanın internet sitesi üzerinden sunmuş olduğu son derece basit ve kullanışlı bir form bulunuyor buraya gelerek gerekli bilgileri girdiğiniz zaman başvurunuzu bankaya hızlı bir şekilde göndermiş olacaksınız. Bunun ekran görüntüsünü alarak paylaşalım form içerisinde hangi alanlar mevcut hep beraber görelim.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

İlk olarak sizlerden T.C. kimlik numaranızı girmenizi istiyorlar sonrasında cep telefonu numaranızı böylece olumlu veya olumsuz bir sonucu cep telefonunuza bildirecekler. Sonra ise vade ve tutar girmenizi istiyorlar ancak burada dikkat ettiyseniz ilk etapta 5.000 TL ‘ye kadar başvuru yapılabiliyor idi burada ise 30.000 TL ‘ye kadar miktarı arttırabiliyorsunuz ama kredi notu durumunuz iyi değilse miktarı arttırmayın.

Gelir bilgilerinize güvenmiyorsanız miktarı arttırmanız kredinin onaylanmamasını sağlayacaktır. Son olarak aylık gelirinizi girdikten sonra onaylama kodunu girip gönder butonuna tıklayıp başvuruyu yapabiliyorsunuz. Tekrar hatırlatalım aylık ödeme gücünüzü geçen bir kredi istediğiniz zaman bu onaylanmaz. Bu yüzden vade ve miktar oranını özel olarak itina ile ayarlayın.

Başvuruyu bankanın resmi sitesinden yapıyorsunuz resmi olmayan bir siteye asla bilgilerinizi girmeyin. Site adresini hemen aşağıda sizinle paylaşıyoruz böylece doğrudan başvuru formuna gidebilirsiniz. Bankanın sitesi https ile başlayıp www.ziraatbank.com.tr şeklinde devam etmektedir. Bazıları 1 harf eksik veya fazla yazarak bankayı taklit ederek sizleri yanıltmak isteyebilirler bunun için doğrudan adresi paylaşıyoruz.

Adres : https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi

Bir Yorum
  1. SADiYE. MİSİR 7 Eylül 2021 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir