Menu

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Nasıl Kolay Kredi Alabilirim?

Günlük yaşam koşulları içinde hepimizin parasal olarak sıkıştığımız dönemler olabiliyor. Böyle durumlarda ilk aklımıza gelen tabi ki bankalar ve onların sağladığı kredi imkanları oluyor. Bankaların kredi fırsatlarından en çok tercih edilenleri çoğunlukla “ihtiyaç kredisi” kapsamında olan kredilerdir. Ancak bu tür kredilerin prosedürleri oldukça uzun sürmektedir. Bu nedenle acil olarak nakit paraya sıkışmış olan vatandaşların imdadına banka şubelerine gitmeden, SMS veya internet bankacılığı ile anında başvurabileceğiniz ve kısa sürede de geri dönüş alabileceğiniz “kolay kredi” bir diğer adıyla “anında kredi” yetişiyor. Artık birçok banka böyle krediler veriyor. Çünkü müşteriler için kolay kredi veren bankalar öncelikli tercih sırasında yer alıyor.

Enpara.com’dan Anında Kredi

Son zamanlarda sıklıkla adını duyduğumuz “Enpara.com” adlı site QNB Finansbank’a ait bankacılık hizmetidir. Finansbank, bu site aracılığıyla şubesiz bankacılık hizmeti veriyor. Şubelerden yapacağınız bankacılık hizmetlerinin neredeyse çoğunu bu siteden yapabilirsiniz. Enpara.com sitesi üzerinden 30.000 TL’ye kadar kredi alma imkanınız var. Krediniz için 48 aya kadar da vade yapılabiliyor.

Bu fırsatlardan yararlanabilmek için öncelikle enpara.com sitesinin müşterisi olmanız gerekiyor. Bankanın müşterisi olmak için yapmanız gereken işlemleri de banka şubesine gitmeden halledebilirsiniz. Zira banka sizi müşterisi yapmak için ayağınıza kadar geliyor. Enpara.com sitesinin müşteri danışmanı evinize kadar gelip, size gerekli evrakları imzalatıyor. Böylelikle bankanın müşterisi olmuş oluyorsunuz. Kredi başvurunuzu banka müşterisi olmadan da yapabilirsiniz. Şayet kredi başvurunuz onaylanırsa, yine müşteri danışmanlarından biri evinize gelerek size gerekli evrakları imzalatıyor ve otomatikman banka müşterisi oluyorsunuz.

Krediniz onaylandıktan sonra tutar hesabınıza yatırılacaktır. Eğer sizinde acil paraya ihtiyacınız varsa ve uzun kredi işlemleriyle uğraşacak vaktiniz yoksa size hızlıca nakit sağlayacak bu anında krediden yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Anında İhtiyaç Kredisi

Kolay kredi almak isteyenlerin başvurabileceği bankalardan bir tanesi de İş Bankasıdır. İş bankası “hızlı kredi” adı altında müşterilerine anında kredi imkanı veriyor. Bu krediden faydalanmak isteyenler, İşcep uygulaması ile ya da İşbank internet şubesini kullanarak anında kredi başvurusu yapabilir. Başvurunuzu saniyeler içinde yaptığınız gibi başvurunuza yanıtta o kadar hızlı oluyor. Eğer krediniz onaylanırsa tutar hemen hesabınıza aktarılıyor. Bu kapsamda 25.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası’na SMS yoluyla da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak krediniz onaylandığı takdirde tutar anında hesabınıza yatırılmaz. Şubeler aracılığıyla hızlı bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.

Denizbank Anında İhtiyaç Kredisi

Denizbank aracılığıyla da anında ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunarak nakit ihtiyacınıza karşılayabilirsiniz. Denizbank size 35.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi sağlayabilir. Anında ihtiyaç kredisinin faiz oranları %0.99 ile %1.59 arasında değişiklik gösteriyor. Denizbank kredi notu uygun ve sabit gelirini belgeleyebilir olanlar için, en kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Eğer sizde bu şartlara uygunsanız Denizbank’ın kredi imkânından faydalanmanızda yarar olabilir.

Akbank Anında İhtiyaç Kredisi

Acil olarak paraya ihtiyacınız varsa ve şube işlemleriyle vakit kaybetmek istemiyorsanız Akbank’a anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak seçenekleriniz arasında yer alabilir. “Akbank Direkt” adı altındaki başvuru kanallarıyla, Akbank’a internet üzerinden ve mobil Akbank Direkt uygulamasıyla 7/24 kredi başvurusu yapabilir ve anında kredi alabilirsiniz. Akbank kredi üst limiti, 25.000 TL’dir. Direkt kredi adlı kampanyanın faiz oranı ise %1,43’dür. Diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bu kredilerde de en fazla 48 aya kadar vade yapılmaktadır.

TEB Anında İhtiyaç Kredisi

Anında kredi veren bankalar arasında yer alan TEB, müşterilerine dosya masrafsız ve kefilsiz olarak kredi verebilmektedir. TEB “Cepte TEB” uygulamasıyla anında kredi almanıza yardımcı oluyor. Cepteteb uygulaması veya bankanın kurumsal internet sayfası aracılığıyla anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. TEB anında kredi faiz oranları aylık %1,25’ten başlamaktadır. Krediye en fazla 48 aya kadar vade yapılabiliyor.

Yapı Kredi Anında İhtiyaç Kredisi(Nuvo)

Anında kredi veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi bankası müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Kefilsiz, dosya masrafsız ve komisyonsuz anında kredi fırsatı sunabiliyor. Banka müşterisiyseniz ve bankayla anlaşırsanız krediniz hemen hesabınıza yatırılıyor. “Yapı Kredi Nuvo” uygulamasını kullanarak bu fırsatlardan kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Faiz oranlar ise aylık olarak %1,27’den başlıyor.

Diğer İhtiyaç Kredisi Bankaları

Ayrıca Aktif Bank(Nekolaykredi.com), Garanti Bankası, Fibabanka, Vakıfbank,Odea Bank, ING Bank, HSCB, Ziraat Bankası ve Halk Bankası da anında kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Şubesiz Bankacılık Olanakları Nelerdir?

Alınacak olan bütün anında krediler şubesiz bankacılık işlemleriyle alınmaktadır. Bu nedenle şubesiz bankacılık olanaklarını öğrenmekte yarar olacaktır. Günümüzde neredeyse herkesin şubeye gitmek yerine tercih ettiği bankacılık seçenekleri arasında şubesiz bankacılık yer alıyor. Bu bankacılık olanakları 4 çeşide ayrılmaktadır. ATM bankacılığı, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılığıdır.

ATM Bankacılığı

Sıra beklemeden 7/24 işlem yapabileceğiniz şubesiz bankacılık türlerinin en eskisidir. Para çekme, havale, EFT, fatura ve kredi kartı ödeme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı

En eski ikinci şubesiz bankacılık olanağı, telefon bankacılığıdır. Günün her saatinde evinizden çıkmadan telefonla bir yere para gönderebilir, kredi kartınız ödenmesi için talimat verebilirsiniz. TC kimlik numarası ve kart bilgileri aracılığıyla işlem yapabilirsiniz bu yöntem çoğunlukla kayıp ve çalıntı kart işlemleri için kullanılmaktadır.

İnternet Bankacılığı

Gelişen teknoloji karşısında tüm bankalar bankacılık faaliyetlerinin neredeyse tamamını internet üzerinden vermek zorunda kaldılar. Müşteriler yatan maaşlarına internet üzerinden bakıp, ödemelerini yöneterek kalan para ile de sanal mağazalardan alışveriş yapabilir hale geldiler. İnternet bankacılığı, diğer bankacılık türlerine oranla şube yoğunluğunu hızlı bir şekilde azalttı.

Mobil Bankacılık

Teknolojinin geldiği son nokta cep şubeleridir. Sadece bir akıllı telefon ve internet bağlantısıyla tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanıza imkan sağlıyor. Mobil bankacılık sayesinde para çekme, yatırma, havale ve EFT işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şubede Kredi ve Şubesiz Kredi Kullanımında Bir Fark Var mıdır?

Kredi çekerken ister bankaların şubelerine bizzat başvurarak talepte bulunun isterseniz hiç şubeyle ve uzun süren işlemlerle uğraşmadan bankaların şubesiz bankacılık olanaklarından birini kullanın. Bu iki seçenek arasında bir fark yoktur. İkisinde de kredi başvurusunda bulunmuş oluyorsunuz. Hatta şubesiz olarak kredi başvurusunda bulunduğunuzda hem daha kısa sürede işlem yapmış olacaksınız hem de anında onay alarak krediniz hesabınıza yatacak. Bu noktada bazı bankalardan şubesiz olarak kredi çekseniz bile onay aşamasından sonra kredinizi alabilmek için banka şubesine gitmeniz gerekebileceğini unutmamalısınız. Ayrıca şubesiz banka kredilerinin diğer ihtiyaç kredilerine oranla daha uygun faizli olmaları tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Şubesiz Olarak Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankaların şubesiz olarak kolay kredi adı altında verdikleri kredilerin tutarları, seçeceğiniz bankaya göre değişiklik göstermektedir. Fakat bir genelleme yapacak olursak bankaların günümüzde verdiği kolay kredilerin tutarları maksimum 30 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu tutarları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz ve ihtiyacınız olan miktar kadar kredi talebinde bulunmanız faydanıza olacaktır.

Şubesiz Kredi Kullanımında Kredi Masrafım Olacak mı?

Kredi Kullanma noktasında en çok merak edilen noktalardan biri de kredi masraflarıdır. Bazı kredilerin masraflarının fazla olması o krediden vazgeçilmesinin en büyük nedenlerinden biri olabilmektedir. Şubesiz kredi kullanımının cazip gelmesinin bir nedeni de şubeye giderek alınan kredilere oranla masrafın daha az olmasıdır. Çünkü başvuruyu internet üzerinden yaptığınız için ekstra bir dosya masrafı olmuyor. Şubesiz olarak çekilen kredilerde ise kredi tutarı üzerinden binde 5 olarak kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bir örnek verecek olursak, 10.000 TL bir kredi için 50 TL tahsis ücreti alınabilmektedir.

Kredi Faiz Oranları Şubeye Gitmeden Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi faiz oranlarını şubeye gitmeden de bankaların yasal internet sayfalarından, internet bankacılıklarından ve mobil uygulamalardan öğrenebilirsiniz. Ayrıca yasal olan kredi karşılaştırma sitelerinden de faydalanarak size en uygun faizli krediyi bulabilirsiniz.

Online Kredi Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyim?

İnternet siteleri veya uygulamaları üzerinden şubesiz kredilere başvurmanız durumunda arada bir insan olmamasından dolayı tüm süreçlere dikkat etmelisiniz. Bu noktada en önemli olan iki hususta kredi tutarı ve kredi vadesidir. Çekeceğiniz tutarın ne kadar olduğuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca kredinizin vadesine bir o kadar dikkat ederek ödeme planınızı ona göre dikkatlice yapmanızda yarar olacaktır. Online olarak kredi kullanımında en önemli diğer bir konuda güvenlik konusudur. Başvuru yaptığınız sitelerin ve mobil uygulamaların seçtiğiniz bankanın yasal sayfası olduğundan emin olmalısınız. Bunu anlamanın aslında kolay bir yolu var. Kredi başvurusu yapacağınız bankanın sitesinin adının yazılı olduğu yerde mutlaka yeşil bir kilit olması gerekiyor. Bu yeşil kilit, sayfanın güvenlik sertifikası olduğu anlamına gelmektedir. Ayrıca web adresinin “http:// “ değil “https:// “ olması önemlidir. https://www.hesapkurdu.com/ kredilerinizi karşılaştırıp, kolaylıkla hesaplama yapabileceğiniz sitelerden birisidir.

Bir Yorum
  1. atakan 30 Mart 2018 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir