Menu

Kredi Kartı Limiti Arttırma 2 (Daha Yüksek)

İlk yazımız olan Kredi Kartı Limiti Arttırma Yolları başlığını incelerseniz o yazımızda 1.000 TL limitten 2.850 TL limite nasıl ulaştığımızı yazmıştım. Eğer o yazımızı okuduysanız ve uyguladıysanız bu makale sizin için faydalı olabilir.

Makalemize başlamadan önce bilişim işleri ile uğraştığım için sigortam yok ve evimden çalışıyorum. Bankaların sigortalı olmayan kişilere ne kadar düşük limit verdiğini duymuş veya görmüşsünüzdür. İlk makalemde yer alan 2.850 TL limitli kredi kartını iptal edeli 1 yıl oldu. Bu geçen süre içerisinde 3 adet kredi kullandım ve hepsini zamanında ödeyip kapattım.

Tüm bunları yaptığımdan dolayı kredi notum 1.900 ‘e yükseldi bunuda Kredi Notunu 1.900 Yapma isimli makalemde nasıl yaptığımı anlatmıştım. Daha önce kullandığım kredi kartları Akbank bünyesindeydi bu sefer Garanti Bankası bünyesinden başvuru yaptım ve başvuru anında onaylanıp 4.700 TL limitli kredi kartımı dün sabah teslim ettiler. Hazırsanız neler yapmanız gerektiğini yazmaya başlayalım.

Kredi Kartı Limiti Arttırma 2.Dalga

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Tekniği

İlk makalemi okuduğunuzu ve uyguladığınızı düşünerek üzerinden yazacağım. Eğer ilk makaleyi okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim.

1-) Kart iptali : Mevcut kredi borcunuz olmadığını düşünürsek kredi kartınızı iptal ettirmeniz gerekecek. Kartınızı iptal ettirmeden önce iyi düşünün çünkü minimum 3 ayınızı kartsız geçireceksiniz.

2-) Banka Belirleme : Başvuru yapacağınız bir bankayı belirleyin mümkünse yıllardır müşterisi olduğunuz bankayı seçmelisiniz. Garanti Bankası hesabımı 2010 yılında açtırmış olmalıyım ve o dönemlerde fabrikada çalıştığımdan firma bünyesinde ufak çaplı ödemeleri ben yaptığımdan 4 yıl boyunca hesabım aktif ve her zaman içerisinde param olmuştu. Ayrıca bankadan bu zamana kadar 2 adet kredi çekmiş ve hepsini zamanında ödemiştim.

3-) Bankayı Aktif Tutma : Bankalar bazı durumlarda kredi notunu yok sayabiliyor mesela ev kredisi kullanacağınız zaman kredi notunuz en yüksek olsa bile vermeyebiliyorlar. Bu yüzden bankada hesabınızın bir geçmişi olmalı. Başvuru yapacağınız bankadaki hesabınızı aktif tutarak kredi kartınızın olmadığı dönemlerde mümkün olan bütün harcamalarınızı bankamatik kartınız ile yapın. Örneğin petrolden 50 TL bir harcama yapacaksanız bunu nakit vermek yerine bankamatik kartınızdan yapın ki bankanın işlemlerinde bir geçmişiniz olsun.

4-) Mümkünse : Eğer mümkünse düşük limitli bir kredi başvurusunda bulunun ve tekrar kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredinizi kapatın. 3.000 TL – 5.000 TL arası bir kredi işinizi görecektir. Eğer kredi kullanır ve tekrar kart başvurusu yapmadan önce borçlarını kapatırsanız kredi notunuz için doping etkisi yapacaktır ve notunuzun hızlı bir yükselişinie sebep olacaktır.

5-) Hiç borcunuz kalmasın : Tekrar kart başvurusu yapmadan önce hiç bir bankaya borcunuzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Kullanılabilir kredi limiti yazımda anlattığım üzere kredi notunuza bağımsız olarak böyle bir limitiniz oluyor ve bu limitin tamamının boşta olması lağzım ki çok daha yüksek bir limitte kredi kartına sahip olabilesiniz.

Yapmanız gereken sadece 5 aşama bunu minimum 3 ay yapmalısınız eğer daha uzun bir süre yaparsanız çok daha fazla faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz. SGK ‘sı olayan bana 4.700 TL limit verdiklerine göre sigortalı bir çalışana çok daha yüksek limit ile kredi kartı vereceklerdir. Sormak istediğiniz birşey olursa çekinmeden yorum yaparak sorabilirsiniz. İlk fırsatta yorumlarınız yanıtlanacaktır.

4 Yorum
  1. kaner kutlu 16 Şubat 2017 / Cevapla
  2. Deniz 22 Haziran 2017 / Cevapla
    • Yusuf KISA 20 Temmuz 2017 / Cevapla
  3. mehmet 31 Temmuz 2017 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir