Menu

HalkBank Korona Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Halkbank tarafından Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ismi ile verilen kısacası korona kredisinin detaylı bir incelemesi ve analizleri ile karşınızda bulunuyoruz. Bu sayfamızdan hem krediye nasıl başvuru yapacağınızı hemde kredinin detaylarını sizlere aktaracağız. Detaylı anlatıma başlamadan önce en fazla 10.000 TL ‘ye kadar kredi kullanabileceğinizi ve ilk 6 ay taksit ödemeden başlayıp sonraki 30 ay boyunca taksit ödemesi yaparak düşük faizli bu krediden yararlanabileceğinizi özetleyelim.

Halkbank Korona Kredisi Nedir ?

Halkbank Korona Kredisi

Korona virüsünün bir salgına dönüşmesi nedeni ile çoğu kişi işsiz kaldı veya hastalıktan ötürü işine gidemez duruma geldi. Bu nedenle devletin bankası olması ile bilinen Halkbank tarafından bireysel temel ihtiyaç destek kredisi adı altında bu kampanya başlatıldı. Bu sayede temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak duruma gelmiş olanlar için çok cazip bir ödeme planı ve düşük faiz oranları ile bu kredi kampanyası oluşturuldu. Ev halkınızdan aylık geliri 5.000 TL ‘nin altına düşenler için temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına aylık %0,49 faiz oranı ile ilk 6 ay geri ödemesi olmayan ve 36 kadar taksit yapabileceğiniz en fazla 10.000 TL alabileceğiniz bir kredi kampanyası oluşturdular. Bu sayede 6 ay boyunca geri ödeme yapmadan ve sonradan uzun vadelerle rahatça ödeyebileceğiniz bu kredi sayesinde temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Halkbank Korona Kredisi Ödeme Planları Nasıl ?

İlk olarak bu kredi kampanyası ile en fazla 10.000 TL kullanabileceğinizi tekrardan belirtelim. İlk 6 ay boyunca herhangi bir ödeme yapmadan 36 ay taksitle krediyi kullanabiliyorsunuz. Örnek ödeme planlarını banka resmi web sitesinde oluşturmuş durumda. 10.000 TL, 7.500 TL, 5.000 TL ve 3.000 TL değerinde kredi başvurusu yapacaklar için farklı ödeme planlarını sunmaktadır. Bu planları hemen sizlerle paylaşalım.

1- 10.000 TL kredi için ilk 6 ay ödeme yapmayıp sonraki 30 ay boyunca aylık 376 TL ödeme yaparak krediyi kullanabiliyorsunuz.

2- 7.500 TL kredi için ilk 6 ay ödeme yapmayıp sonraki 30 ay boyunca aylık 282 TL ödeme yaparak krediyi kullanabiliyorsunuz.

3- 5.000 TL kredi için ilk 6 ay ödeme yapmayıp sonraki 30 ay boyunca aylık 188 TL ödeme yaparak krediyi kullanabilirsiniz.

4- 3.000 TL kredi için ilk 6 ay boyunca ödeme yapmayı sonraki 30 ay boyunca aylık 113 TL ödeme yaparak krediyi kullanabiliyorsunuz.

Bankanın krediden yararlanmak isteyen müşterileri için oluşturmuş olduğu örnek ödeme planları yukarıda görmüş olduğunuz gibidir. 36 ay vade ile krediyi kullanabiliyorsunuz ve ilk 6 ay boyunca herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz, kredinin taksitlerini ödemeye ise 6 ay sonra ödemeye başlıyorsunuz.

Halkbank Korona Kredisi Ne Kadar Faiz Ödeyeceğim ?

Faiz oranının yukarıda %0,49 olduğundan bahsetmiş idik. Bankanın paylaştığı ödeme planlarına bakarak ne kadar faiz ödeyeceğinizi belirleyebiliyoruz. Mesela 10.000 TL kredi kullanan bir kişi 30 ay boyunca 376 TL ödeme yapacağından 376 TL X 30 = 11.280 TL yapmaktadır. Aldığınız kredi miktarından toplam geri ödeyeceğiniz miktarı bir birlerinden çıkarttığımız zaman ise ödeyeceğiniz toplam faizi bulabiliriz. 11.280-10.000 = 1.280 TL yapmaktadır. Yani kısacası 10.000 TL kredi alıyorsunuz bunun geri ödemelerini 6 ay sonra yapıyorsunuz ve toplam 36 boyunca küçük taksit oranları ile ödemeyi tamamlıyor ve toplam 1.280 TL faiz ödemiş oluyorsunuz. Bankaların normal kredi kampanyalarının faiz oranları ile karşılaştırıldığı zaman bu faizin çok az olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mesela ihtiyaç kredilerinde şuanda ortalama aylık %1,19 oranında faiz alındığını araştırmalarımız sonucunda tespit etmiş bulunuyoruz.

Halkbank Korona Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Eğer bankanın zaten üyesi iseniz ve internet şubesi & cep şubesi kullanıcısı iseniz doğrudan başvurunuzu oradan yapabilir ve kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bankanın müşterisi olmayanlar hem bankadan kendilerine bir hesap açtırmak için hemde krediden yararlanmak için Halkbank şubesine giderek başvurularını oradan gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Eğer bankanın zaten müşterisi iseniz ve kredi başvurunuz onaylanmış ise hemen https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/CreditAppealNonBanking bağlantıyı ziyaret ederek kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda internet ve cep şubesi üzerinden de kredinizin onaylanmasından sonra hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Korona Kredisi
  • Düşük Faiz Oranına Puanımız
  • İlk 6 Ay Ödeme Olmaması
  • Sonraki 30 Ay Düşük Ödemeler
5

Kısa Özet

Bu kredi bankaların vermiş olduğu diğer ihtiyaç kredilerinden çok daha az faiz oranına sahip olup ilk 6 ay boyunca geri ödeme yapmadan kullanabilme ve sonraki 30 ay boyunca küçük miktarlar halinde taksitler ödeyerek sahip olabilme bakımından çoğu kişinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde fazla faiz ödemeden karşılayabilme potansiyeline sahiptir.

2 Yorum
  1. Orhan Çalışkan 7 Ağustos 2020 / Cevapla
    • Yusuf KISA 8 Ağustos 2020 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir