Menu

Kredi Notunu 1.900 Yapma ve Kredi Limitine Etkisi ?

Merhabalar, uzun süredir makale yazmadığımın farkındayım. En son kredi notu ile alakalı makale girmiştim. Siteye girdiğimde ise gözüme o çarptı ve kredimi kapattığımdan güncel kredi notumu sorgulamadım. Sorgulamayı yaptığımda notum 1.900 yani en üst seviye olmuştu lakin daha önce makalelerimde anlattığım üzere kredi limitim sigortalı bir işte çalışmadığımdan düşüktü. Bu yazımızda geçmiş yazılarımda anlattıklarımın ne kadar doğru olduğunu ekran görüntüleri ile sizlere anlatacağım.

Yazıma başlamadan önce eski kredo notuma dair bir ekran görüntüsü paylaşmak istiyorum. Sigortalı bir işte çalışmadığımı internet üzerinden kendi işimi yaparak gelir elde ettiğimi belirterek yazıma başlayayım. Tabi bu duruma göre ne olursa olsun bankalara göre ve tabi findeks’e göre geliri olmayan birisiyim. Mevcut kredim bulunmaktaydı ve düzenli bir şekilde taksitlerini öder iken en son kredi notumu sorgulamıştım. Mevcut kredimi tamamen kapatmadan önce kredi notu tablom hemen aşağıda gördüğünüz gibiydi.

Kredi notunu hızlı yükseltme

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere o zaman kredi notumu sorguladığımda hazırda 8.259 TL kredi borcum bulunuyormuş. Ben bu kredinin tamamını son 2-3 taksit kala kapattım. Kapatalı biraz oluyor ve bugün kredi notumu sorgulamayı akıl edip sorguladığımda tablo aşağıda gördüğünüz gibi oldu.

Kredi Notu 1.900 yapma

Mevcut krediyi kapatınca daha önceki yazılarımda bahsettiğim üzere bir doping etkisi oluştu ve kredi notum 1.900 ‘e kadar yükseldi ki en yüksek seviye 1.900 ‘dür. Bu konuyu ” Kredi Notu en hızlı nasıl yükseltilir ? (Doping) ” isimli makalemde detaylı bir şekilde anlatmıştım hatta o zamanda anlatım yapar iken ekran görüntüleri kullanmıştım. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz ilgili konumu ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi ise bir konuya daha değinmek istiyorum arkadaşlar. Bu konuyuda daha önce anlatmıştım bunun ispatını ekran görüntüleri ile aktarmak istiyorum. Daha önce yazdığım makaleye ” Kredi notu yüksek olanlar ne kadar kredi çekebilir ? ”  başlığına tıklayıp ulaşabilirsiniz. Bu makalemde kredi notu iyi olanların ne kadar kredi çekebileceğini anlatmıştım ve anlatımı yapar iken gelirinizin miktarının baz alındığını söylemiştim. Bu yazımdaki ilk ekran görüntüsüne bakarsanız eğer kullanılabilir limitin 2.641 TL olduğunu görebilirsiniz. Notum 1.789 iken bu limit uygun görülmüş şimdi ise notum 1.900 iken uygun görülen limitin ekran görüntüsünü atayım.

Kredi limiti neye göre verilir

Gördüğünüz üzere limitimi 1.150 TL ‘ye indirmişler bu tamamen sigortalı bir işte çalışamdığımdan kaynaklanıyor. Kredi limitinin gelir durumunuza göre belirlendiğini ve buna kredi notununda etki ettiğini tekrar aktaralım.  Benim notum yüksek ama bana fazla kredi vermiyorlar diye üzülmeyin. Çalıştığınız firma maaşınızı asgari ücretten gösterir eğer sağlam bir maaş yazısı alırsanız daha yüksek miktarda kredi çekebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen başlıklardaki makaleler başta olmak üzere çok sayıda konuyla alakalı makalemi Kredi Notu kategorimden bulup ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir