Menu

Twitter Para Kazanma Yolları

Twitter ile aranız çok iyi ise bunu twitter para kazanma yöntemlerini uyguluyarak kazanca dönüştürebilirsiniz.

Dünya ‘nın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Twitter günümüzde gerek siyasiler gerek sanatçılar bakımından çok popüler bir şekilde kullanılıyor.
Bunu fark eden çok sayıda firma reklamlarını twitter üzerinden yapmaya başladılar.

Ayrıca çok sayıda internet sitesi sitelerine ziyaretçiyi bu sosyal ağdan çektiğinden dolayı reklam alanı çok geniş ve oldukça kârlı olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter Para Kazanma Yolları

Twitter Para Kazanma Yolları

Twitter aynı facebook para kazanma yöntemlerini anlattığımız gibi çok seçenekli para kazanma yöntemleri mevcuttur. Tabi bunun ticaretinin en büyük bölümüde yine webmaster forumlarından geçmektedir.

1.) Tweet atarak para kazanma : Eğer elinizde çok aktif ve geniş bir kitleye sahip bir hesap var ise reklam amaçlı tweetler atarak para kazanabilirsiniz. Atıyorum A firması bir reklam yapıyor ve bu reklamının videosunu sizden belirli bir ücret karşılığında tweet atmanızı isteyebilir.

2.) Retweet yaparak para kazanma : Yine hesabınız çok aktif ise takipçilerinizi attığınız tweetleri favorilerine ekliyor ve retweet yapıyorlarsa firmalar veya ünlüler sizlerden herhangi bir tweetlerini retweet yapmanızı isteyebilirler.

Bende zamanınnda böyle bir reklam vermiştim. Ünlü bir sanatçı grubunun aktif bir hesabı olan kişi benim twitter hesabımda ki bir reklam taşıyan tweeti rt yapmıştı ve karşılığında benden 10 TL almıştı.

Rakam çok ufak görükebilir ancak hesabınızın aktifliğine göre kazanacağınız para oranları da değişecektir. Hesabınız ne kadar aktif ise o kadar çok para kazanırsınız bundan emin olabilirsiniz.

Twitter para kazanma

3.) Twitter hesabı satışı yaparak para kazanma : Bir hesabı açtınız ve organik takipçileri çekmeyi başardınız hesap gayet aktif ise organiklik durumuna göre iyi bir fiyata hesabınızı satabilirsiniz. Webmaster forumlarında bunun çok sayıda örneğini bulabilirsiniz.

Mesela 31.000 kişinin takip ettiği organik bir kişisel twitter hesabını 150 TL ‘ye satış konusunu gördüm. Hesabınızın durumuna göre fiyat değişecektir. Hesabınızı takip eden ünlülerde var ise bunu reklamınızı yaparken kullanabilirsiniz.

4.) Toplu takipçi, retweet ve fav yaptırarak para kazanma : Bu işi anladığım kadarı ile bir panel üzerinden yapıyorlar. Fiyatları ise takipçinin Türk ve Yabancı olması ayrıca bot veya organik olması değiştiriyor.

Bu işlemi panel sahibi kişiler yapıyor ve sektöre girmeyi hiç düşünmediğim için tam araştırmadım lakin bu sektörde de iyi paralar dönüyor. Geçenlerde bende sitemizin twitter sayfasına takipçi çektirmiştim ücreti karşılığında.

Twitter ticareti

Tüm twitter ticaretinin döndüğü konuları incelemek isterseniz http://www.r10.net/twitter/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Tüm ticaret buradan dönüyor tabi diğer webmaster forumlarında da ticaret mevcut lakin en yoğunu bu sitede diyebilirim. Eğer forumlar ile ilgili incelememizi okumak isterseniz ” Para kazanabileceğiniz webmaster forumları ” isimli yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Twitter para kazanma yolları hakkında sormak istediğiniz sorularınız var ise yorum yaparak sorabilirsiniz.

4 Yorum
  1. Ercan 23 Nisan 2015 / Cevapla
  2. Sercan 13 Mayıs 2015 / Cevapla
  3. Kerem 21 Mayıs 2015 / Cevapla
  4. elvis marks 11 Haziran 2015 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir