Menu

Sosyal Ağ Takipçileri Satarak Para Kazanma

İnternet üzerinden çok sayıda para kazanma kanalı bulunmaktadır. Bunlardan önemli sektörlerden birisi ise takipçi satışı yaparak para kazanmaktır. Çoğu kişi evini Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest gibi büyük sosyal ağların takipçilerini satarak geçindirmektedir. Bizde bu konu hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Vereceğimiz bilgiler işi kavrayabilmeniz için mantığını kavrama düzeyindedir. Bu yüzden bu makaleyi okur okumaz hemen para kazanmaya başlayacam diye düşünmeyin.

İlk olarak şimdiye kadar yazdığımız İnternetten Para Kazanama Yöntemleri konularında hep webmaster forumları üzerinden satış gösterdik. Bu sektörde webmaster forumları olmadan para kazanabilirsiniz. Zaten wm forumlarına üye olabilen kişiler çarkın nasıl döndüğünü bilirler ve daha ucuzunu bulmaya çalışırlar. Popüler sosyal ağların takipçilerini satan kişilerin güçlü bir internet sitesine ihtiyacı vardır.

Mesela eğer instagram takipçisi satıyorsanız internet sitenizin İnstagram Takipçi veya İnstagram Takipçi satın al gibi kelimelerde ilk sıralarda olması büyük önem taşır. Ekmek yedirecek kelimeler bellidir bu sektörde ve pastanın payı büyük olduğu için rekabet en üst düzeyde olup işi çirkefe vurup saldırı yapanlarda mevcuttur. Eğer sıfırdan başlayıp sitenizi 1.sıraya kadar getirseniz örnek veriyoruz adam o kelimeden aylık 5-6 bin lira para kazanıyorsa bu gelirden vazgeçmemek için elinden gelen herşeyi yapar.

En baştan bunları belirtelimde sonra vay efendim tatlı para var ama yedirmiyorlar diye yakınıp vaktinizi boşa harcamayınız. İnternet üzerinde hemen hemen her sektörde hatta bizim internet sitemizin olduğu finans sektöründe bile insanlar gelirlerini kaybetmemek için yarışamadığı rakiplerine saldırılar düzenlemektedir.  Şimdi ön bilgilendirmeleri yaptığımıza göre gelelim sistemin mantığına.

Takipçi Satışı Nasıl Yapılıyor ?

Sosyal Ağ Takipçileri Satarak Para Kazanma

Şimdi bu sistem çok yönlüdür. İlk olarak bot takipçiler sonra yabancı aktif takipçiler ve aktif Türk takipçiler olmak üzere 3 gruba ayrılır. Çoğu kişi yabancıların yazmış olduğu sistemden bayilik alıyorlar. Misal adam sistemi yazmış takipçilerini yüklemiş 1.000 takipçi için 1 dolar istiyor. Çoğu kişi bu sistemden bayilik alıyor ve sitesine entegre ederek satışı gerçekleştiriyor.

Bunu fiverr.com gibi yabancı sitelerde örneğin instagram followers diye ararsanız fiyatların ne kadar düşükten başlayabildiğini görebilirsiniz. Hemen konulardan birinden alıntı yapalım ve fiyat ve özelliklerine bakalım isterseniz.

Sosyal Medya Takipçileri Satarak Para Kazanma

5 dolar karşılığında size 3.500 takipçi gönderiyor ve gönderdiği takipçilerin bot olmadığını profil fotoğrafları olan kişilerden oluştuğunu ve %100 müşteri memnuniyetinden bahsetmektedir. Hemen site adresi vermeden bizimkilerin takipçi sattığı bir siteden alıntı yapalım.

instagram takipçi satarak para kazanma

Elbette %100 Türk ve bot olmayan takipçiler satıyorsa hakkıdır ama yukarıda verdiğimiz örnekte adam 5 dolara 3.500 takipçi gönderiyor. 2.500 takipçi ise Türkiye ‘de 69,99 TL ‘ye satılıyor. Türk takipçi sisteminin nasıl işlediğini tam olarak bilemiyorum lakin yabancı ve bot takipçiler yabancı sitelerden satın alınmaktadır. Hiç heves etmediğim için tam olarak araştırmadım lakin eğer siz bu işi yapmayı düşünüyorsanız işin mantığı budur. O 5 dolara gösterdiğim siteden çok daha uygun fiyata takipçi kaynağı bulabilirsiniz yabancı sitelerden.

Facebook, twitter, google plus, pinterest, instagram gibi ne kadar popüler sosyal ağ varsa bunların ticareti dönmektedir. Sizlere tavsiyem eğer internet üzerinde daha önce hiç iş yapmadıysanız web sitesi nasıl kurulur ve yukarıya çıkartılır bilmiyorsanız özellikle internetin çirkef yüzüyle tanışmadıysanız bu sektörden uzak durun.  Sizlere Twitter Para Kazanma Yolları ve Facebook Para Kazanma Yöntemleri isimli makalelerimde anlattığım sayfa kasıp reklam satışı yaparak para kazanma yöntemini tavsiye ederim. İki makalemde yazdığım teknikleri instagram üzerinden yaparak aynı şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca İnstagram para kazanma teknikleri isimli makalemi instagramtakipsitesi.com üzerinden bulabilirsiniz.

Satışı Yapılan Ağlar ve Risk
  • Facebook Satış
  • Twitter Satış
  • İnstagram Satış
  • Google Plus Satış
  • Pinterest Satış
  • Tumblr Satış
  • Rakiplerin Saldırma İhtimali
2.9

Özet

Bu sektörde büyük paralar dönmektedir lakin her büyük paranın döndüğü yerde olduğu gibi burada rakiplerin saldırılarına maruz kalabilirsiniz. Saldırıdan kastımız internet sitenize yapılacak olan saldırıdır. Web siteniz bu işin yapıldığı arama kelimelerinde üst sıralara çıktığı zaman rakiplerin saldırılarına maruz kalır ve sırasını geri kaybeder. Facebook, twitter ve instagram piyasasının geliri çok ve riski çoktur. Google plus, pinterest gibi sitelerin geliri az saldırı riskide azdır.

2 Yorum
  1. Deniz 23 Mayıs 2017 / Cevapla
  2. meki deniz 26 Ağustos 2019 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir