Menu

Logo Tasarımı Yaparak Para Nasıl Kazanılır ?

Merhaba değerli takipçilerimiz. Yeni bir internetten para kazanma yöntemi ile karşınızdayız. Bu yazımızda photoshop kullanabilme yeteğini olan arkadaşların logo tasarımı yaparak nasıl para kazanabileceklerini örnekleri ile açıklamaya karar verdik.

Öncelikle bu makalemiz içerisinde yazılanları başarılı bir şekilde yapabilmeniz için daha önce yazmış olduğumuz ” Para kazanabileceğiniz webmaster forumları ” isimli makalemizi okumanız gerekiyor. Çünkü örnekleri ve pazarlamayı webmaster forumları üzerinden anlatacağız.

Eğer makalemizde bahsettiğimiz webmaster forumlarında üyeliğiniz var ise çok rahat bir şekilde müşteri bulabilir ve logo tasarımı yaparak para kazanabilirsiniz.

Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Logo Tasarımı Yaparak Para Nasıl Kazanılır ?Bu yazımızda örneğimi benim gözümde en kaliteli webmaster forumu olan r10.net üzerinden vermek istiyorum. İlk olarak http://www.r10.net/tasarim-logo-template/ bağlantıyı ziyaret ettiğinizde logo tasarımı yapan kişilerin konularını ve web sitelerine logo yaptırmak isteyen kişilerin açmış oldukları konuları görebilirsiniz.

Biz logo desekte konu içerisine girdiğinizde kartvizit ve grafik tasarım konularını da görebiliyorsunuz.  Biz yinede logo üzerinden gidelim. Ortalama olarak fiyatlar genellikle 25 TL ‘den başlıyor. Logoyu tasarlayan kişinin tecrübesine ve el becerilerine göre fiyat yükseliyor.

Eğer foruma üye olduysanız örnek logo tasarımı yapan arkadaşların konularını incelemelisiniz. Konuları incelediğiniz taktirde tasarımı yapan kişinin geçmişte yapmış olduğu logoları görebilirsiniz. Genellikle sistem referans usulü çalışmaktadır. İşi yapan kişinin geçmişte yapmış olduğu örnekler olmalı ki işverenler kişinin maharetlerini ölçüp biçe bilsin.

Bu yüzden ilk başlarda logo fiyatlarını biraz düşük tutarak hatta ücretsiz yapıp belirli bir referans sayısına ulaşarak başlayabilirsiniz. Akabinde kendi satış konunuzu açarak daha önce yaptığınız referanslarınız ile konuyu bir güzel süsleyip işverenlerin karşısına o şekilde çıkmanızda fayda var.

Logo tasarımından ne olacak ki demeyin. 25 TL ‘den günde 4 adet logo yapsanız günde 100 TL kazanmış olursunuz. Bir işletmede asgari ücret ile çalışmaktan çok daha iyi bir iştir. Hatta işini severek yapanlar eğlenerek para kazanabilir.

Konu ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı ve diğer okuyucularımız ile paylaşmak istediğiniz görüşlerinizi yorum yaparak tarafımıza bildirebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir