Menu

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi ?

Merhaba değerli takipçilerimiz, bu yazımızda sigortalı bir işte çalışmayıp ev hanımlığı vazifesini üstlenen bayanların bankalardan kredi kartı alabilme ihtimalleri üzerinde bir makale yazacağız.

Çalışmayan ev hanımları için kredi kartı almak ne kadar zor olsa da imkansız değildir. Normalde bir geliri olmayan kişilere bankalar kredi veya kredi kartı gibi ürünler vermezler lakin biz yinede biraz zorlayacağız.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Kartı Alabilirler ?

1-) Ek Kart Çıkartmak : Eğer eşiniz sigortalı bir işte çalışıyorsa ve kendisine ait bir kredi kartı mevcut ise sizin için bir ek kredi kartı başvurusu yapabilir ve sizin kredi kartınız olabilir. Bunun için eşinizin kredi notu durumunun gayet iyi olması gerekir. Eğer her ay kredi kartının ekstre borcunun sadece asgari tutarını ödüyor ise bankalar bu talebi olumlu karşılamazlar.

İlk olarak eşinizden kredi notunu öğrenmesini isteyin bunun için ” Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır ? ” isimli makalemizden faydalanabilirsiniz. Eğer eşinizin kredi notu size bir ek kart çıkartmasına yetmiyor ise ” Kredi Notu Nasıl Yükselir ? ” isimli makalemizden faydalanıp notunuzu yükseltebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi ?

2-) Gelir Beyanında Bulunmak : Eğer kiraya verdiğiniz bir eviniz var ise kira kontratını bankaya götürerek kendinizin bir geliri olduğunu beyan edebilirsiniz. Kira gelirinizin olması yeterli olmayabilir. Eğer kiracınızın kira tutarını size banka havalesi ile ” Kira Ödemesi ” seçeneğini kullanarak göndermesini sağlarsanız kredi notu sicilinizde bu etki edecektir ve banka kredi kartı verecektir. Lakin bunu yeni yapmaya başlarsanız en azından 3 ay kadar beklemenizde fayda var. 3 ay boyunca kira gelirinizi banka havalesi ile aldıktan sonra bankaya gidip kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Bu anlattıklarımızı yaptıktan sonra eğer banka başvurunuzu onaylar ve az limitli bir kredi kartı verir ise hiç canınızı sıkmayın. Aldığınız kredi kartı ile bütün alışverişlerinizi yapmaya özen gösterip her ay bütün ekstre borcunu öderseniz ve bu işlemi 3 ay kadar aynı şekilde sürdürürseniz kredi notunuz daha da yükselmiş olacaktır ve başvurduğunuz zaman daha yüksek limiti olan bir kredi kartını sizlere vereceklerdir.

Asgari ücret ile 900 TL maaşla çalışan birisi iken 1.000 TL limitli kredi kartım vardı ve bu anlattığımı yaptığımda 3 ay sonunda 2.800 TL limitli bir kredi kartım olmuştu. Eğer düzenli ve dikkatli bir şekilde uygularsanız kazanırsınız.

Sormak istediğiniz sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdan yorum yaparak bildirebilirsiniz. En kısa sürede cevabınızı yorum olarak alabilirsiniz. Böylece aynı soruyu soracak olan kişilerde bunu görerek cevaplarını kolay bir şekilde alabilirler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir