Menu

İnternet sektöründe başarının 5 sırrı

  • Garantiye alma
  • Disipilin
  • Hırs
  • Bir işin erbabı olmak
  • Gizlilik
4.8

Özet

Garantiye Alma sayesinde daha huzurlu olursunuz ve daha rahat çalışırsınız bu teknik bunalıma girmemeniz için önemlidir. 5 tekniği uygulamayı gözünüz kesmiyorsa internet işini yan gelir olarak yapınız asla gerçek hayatınızdaki işinizden ayrılmayınız. Eğer bir sektöre hakim olmayıp her işi yapanlardan olursanız sürümden kazanmanız gerekir. Günlük 20 müşteri bulabiliyorsanız 10 TL ‘den yapıp işin profesyoneli 1 müşteri ile kazandığınız parayı kazanır (Örnektir.)

İnternet üzerinden para kazanmak için çaba harcayan milyonlarca insan var. Bu insanlardan bazıları ev, araba alacak kadar parayı kazanır iken bazıları çok daha az para kazanıyorlar. Bizde bu yazımızda internet üzerinden başarılı bir gelecek kurmak isteyenler için başarının sırrını açıklayacağız.

Günlük yaşantımızda olduğu gibi ne iş olsa yaparım diyenlerden mi yoksa bir alanda profesyonel olanlardan mı olacaksınız ? Başarılı olmanız için 5 tavsiyemiz var. Dikkate alırsanız başarı şansınız artacaktır.

İnternet Sektöründe Başarının Sırları

İnternet sektöründe başarının 5 sırrı1- Garantiye Alma : İnternet üzerinden 50-60 TL para kazanan birisi hemen real hayatında ki işinden ayrılıyor ve internet üzerinden çalışır ve evimi geçindiririm diyor. Şahsen kendimden örnek vermem gerekirse haftalık 6.000 TL para kazanma seviyesine gelmiş iken google ‘ın yaptığı bir güncelleme ile bütün gelirimi kaybettim. Benim gibi yıllardır işin içinde olan birisinin işleri bir anda ters dönebiliyorsa sizinde işiniz ters dönebilir.

Bu yüzden hiç bir zaman gelirinizin devam olmayacağını ve her an her şey tersine dönebileceğini unutmayın. Özellikle ev geçindiren birileri mutlaka bütün ev masraflarının kira ve diğer giderlerinin en az 3 aylık miktarını bir köşeye atmalıdır. Ben evet haftalık 6.000 TL getirisi olan sitelerim yok oldu ama köşeye attığım paralar ve diğer projelerim sayesinde ayaktayım. Bu yüzden mutlaka elinizin altında fazladan 1 site olmalıdır.

2- Disiplin : Biz internet üzerinden çalışanların en büyük sıkıntısı disiplindir. Belirli bir saatte kalkmaz, belirli bir saatte yatmayız. Hatta zamanımızın çoğunu oyun oynayarak geçiririz çünkü belirli bir zaman sonra disiplin tamamen çöküyor. Tam işe konsantre olduğunuz zaman bir misafir gelirse bittiğiniz anlamına gelir. Yada evden birisinin bir lafı üzerine bütün iş hevesiniz gider. Bu yüzden kalıcı olmak istiyorsanız disiplinli bir şekilde çalışıyor olmalısınız. Çoğu insan bizim iş yapmadığımızı düşünür özellikle ev halkı sizin sabahtan akşama kadar oturduğunuzu düşünür biz aklıyla para kazanan insanlarız bu yüzden aklınızı bulandırmalarına müsade etmemeliyiz.

3- Hırs : İnternet uçsuz bucaksız bir yer sağlam projeler ile kazanabileceğiniz paranın haddi hesabı yoktur. Tabi bu disiplin ve hırs gerektirir. http://www.r10.net/adsense-hikayem/ konuları okursanız gerçektende hırslı insanların neler yapabileceğini görürsünüz. Aylık 20 bine para demeyenler var. Çok daha fazlasını ve azını kazananlarda var elbet bu sizin hırslı olmanıza bağlı.

4- Her İşi Yaparım ? : Gerçek hayatta mutlaka karşılaşmışsınızdır hem tesisat işini yapar, hem tamir işini yapar aklınıza gelebilecek her işi ben yaparım diyenler vardır. Tesisatçının sağlam bir şekilde yapıp 100 TL alacağı işi 40-50 TL ‘ye yapar ama sağlamlığı tartışılır kişiler internet sektörlerinde vardır.

Adam profesyonel bir şekilde logo tasarımı yapar işini çok iyi ve severek yapar ve karşılığında sizden 100 TL alır örnek veriyorum başkası gelir ben 10 TL ‘ye yaparım der ama berbat bir iş çıkartır. Konu şu siz hangisinden olacaksınız ? Tabi internet üzerinden diğer sektörlere ve konulara hakim olmanız önemlidir. Misal temanızın bir alanınında değişiklik yapmak için php uzmanı aramadan kendiniz yapmalısınız ama konu ticaret olduğunda bir alana hakim olun.

İnternet sektöründe ne kadar çok ölücü (ucuz olsun) olsa da işini iyi yapanların kıymetini bilecek kişilerde vardır. Şahsen ben 10 TL verip dandik bir logo yaptıracağıma işin ehline 100 TL veririm hiç peşinde koşmama gerek kalmaz. Acaba şuradan buradan mı çaldı diye düşünmeme ve araştırma yapmama gerek kalmaz. Bir bot yaptıracağım zaman işin ehline gerekirse 250 TL veririm 30 TL ‘ye yapan adamın botu 1 ayını doldurmadan patlar ben uzun bir zaman kullanır kârlı çıkarım. Tavsiyem bir alanın uzmanı olun.

5- Gizlilik : Her zaman işinizi, girdiğiniz sektörü ve kazandığınız parayı gizli tutmalısınız. Özellikle para kazandığınız siteyi saklı tutmanız çok önemlidir. Ben şu heber sitemden ayda 5.000 TL kazanıyorum derseniz herkes sitenizi inceleyip tekniklerinizi çözmeye çalışacaktır. Hatta makalelerinizi ve sitenizi kopyalamaya çalışacaklardır. Gizlilik bu sektörde çok önemlidir.

+ Bonus Motivasyon : Bir işe odaklanabilmeniz için motivasyonunuzun iyi olması gerekir bunun için kulaklığınızı takıp sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz ve ara ara yerinizden kalkıp spor yapabilirsiniz. Kahve zihninizi açmanız için vazgeçilmeziniz olacaktır. En önemlisi kendinize bir iş plânı çıkartmanız çok faydalı olacaktır.

Tavsiyelerimiz hemen yukarıda eklememizi istediğiniz bir tavsiye olursa veya düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir