Menu

Kredi notu yüksek olanlar ne kadar kredi çekebilir ?

  • Kredi notu 0 ile 799 arası
  • Kredi notu 800 ile 1.299 arası
  • Kredi notu 1.300 ile 1.499 arası
  • Kredi notu 1.500 ile 1.699 arası
  • Kredi notu 1.700 ile 1.900 arası
4.2

Kredi Notu Derecelendirmesi

Hemen yukarıda kredi notunuza göre bankalar gözünde ki derecelendirmenizi yıldız vererek gösterdik. 1 yıldız olanlar kötü durumda olanlardır. 5 yıldız olanlar en iyi müşteri durumundadır. Makalemizde yer alan ekstra yöntem ile daha fazla miktarda kredi çekebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz hemen aşağıdan 5 yıldız verebilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Herkesin kafasında soru işareti olarak kalan kredi notu yüksek olanlar ne kadar kredi çekebilir konusuna açıklık getirmeye karar verdik. Bu yazımızda yüksek kredi notuna sahip kişilerin ne kadar tutarda kredi çekebileceklerini anlatacağız.

Ama öncelikle sizleri Kredi Notu Sorgulama yazımıza davet etmek istiyoruz.  Notunuzu öğrenmeniz için değil sayfada bilgiler yer alıyor. Norunuzu ücretsiz olarak Vodafone Kredi Notu Sorgulama isimli makalemizi okuyup nasıl sorgulayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi notu yüksek olanlar ne kadar kredi çekebilir ?Kredi notu puan derecelendirmesini anlatalım öncelikle 0 olarak başlayıp 1.900 ‘e kadar çıkan bir sistem olup kişinin kredi, kredi kartı ve diğer bankacılık işlemlerine ve fatura ödemelerine kadar herşeyini hesaplayıp öyle not veren bir sistemdir. Eşinizin icrası varsa bu bile notunuzu etkiler. Not aralığına göre durumunuzu nasıl öğreneceğinize bakabilmeniz için aşağıda maddeler halinde bilgileri ekliyoruz.

  1. Kredi notu 0 ile 799 arası olanlar çok riskli durumdadır.
  2. Kredi notu 800 ile 1.299 arası olanlar orta riskli durumundadır. ∗∗
  3. Kredi notu 1.300 ile 1.499 arası olanlar az riskli grubundadır. ∗∗∗
  4. Kredi notu 1.500 ile 1.699 arası olanlar risksiz grubundadır. ∗∗∗∗
  5. Kredi notu 1.700 ile 1.900 arası olanlar ise istedikleri gibi kredi çekebilirler. ∗∗∗∗∗

Daha iyi anlayabilmeniz açısından yanlarına yıldız ekledik en yüksek seviye 5 yıldız olanlar belirli limitler dahilinde istedikleri gibi kredi çekebilirler. 1 yıldız olanlar çekemezler.

Kredi Notu Yüksek Olanlara Kredi

Kredi notu yüksek olanlar ne kadar kredi çekebilir ?

Şimdi gelelim konumuza önceden olsaydı bankalar hesabı hareketli olan ve hiç borcunu aksatmamış müşterilerine çok fazla esnek davranabiliyordu. Lakin artık herkesin ödeme gücüne göre limitler koymak zorundalar.

Yani anlayacağınız kredi notunuz yüksek olsa bile aylık gelirinize oranla kredi çekebilme miktarınız hesaplanıyor. Bankalar bunu hesaplar iken memur, işçi gibi meslekleri ayırt ederek limit belirliyorlar.

Bu yüzden bazı bankalar siz diyelim 30 bin kredi çekmek istediniz ve 12 ay vade istediniz bunu otomatik olarak 24 ay vadeli bir şekilde size dayatmaya çalışırlar. Tek maksatları faiz oranından daha fazla kazanmak değildir. Ödeme gücünüze göre hesap yaparlar. Bu yüzden kredinizin vadesini ne kadar fazla tutarsanız onaylanma ihtimali o kadar çok artar.

Buna istinaden eğer bir işçiyseniz ve kredi notunuz 5 yıldız düzeyindeyse maaşınızın 20 katına kadar kredi çekebilirsiniz. Eğer maaşınız aylık 1.500 TL ise banka bunu 20 ile çarpar ve maksimum kredi limitiniz 30.000 TL olur ama siz bunu ben ayda 2.000 TL ödeyeceğim öyle taksitlendirin derseniz kabul etmezler.

Eğer memur iseniz ve yine kredi notunuz 5 yıldız seviyesinde ise o zaman maaşınızın 30 katına kadar kredi çekebilirsiniz. İşçilerde 20 katı olmasının sebebi yarın öbür gün işsiz kalma olasılığının daha yükse kolmasıdır. Memurlarda bu risk daha az olduğu için daha yüksek miktarda kredi çekebilirler.

Gelelim işin kolpasına eğer işverininiz maaşınızı yüksek gösterirse ve 3 ay boyunca maaşınız yüksek SGK primi ile yatarsa daha yüksek miktarda kredi çekebilirsiniz. Örneğin maaşınızı 5.000 TL gösterebilirseniz çarpı 20 yani 100.000 TL ‘ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Eğer benim çok paraya ihtiyacım var diyorsanız kolpa yöntemini en az 3 ay uygulamalısınız. 3 ay boyunca işvereniniz sizi yüksek maaşlı gösterip SGK priminizi ona göre yatırırsa bu yöntem işe yarayacaktır. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz. En kısa sürece cevaplanacaktır. Ayrıca vaktiniz varsa Kredi Notu Nasıl Yükselir isimli makalemize göz atıp notunuz düşük ise yükseltip öyle başvurabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir