Menu

Sigortası Olmayanlar Kredi Kullanabilir mi ?

Herhangi bir finansal başvuruda müşterilerine kredi veya kredi kartı veren bankalar bunun öncesinde geri ödemeyi garanti görmek isterler. Bunun için de düzenli bir işinizin olması gerekiyor ve başvurunuzun değerlendirme aşamasında bu durumunuzu gösterir SGK bilgilerinize bakılıyor. Tabi bu durum çalışanlar için geçerli esnaf ve işyeri sahipleri için durum farklı.

Peki yapılan bu değerlendirmede Sigortası Olmayan Kişilere Kredi veriliyor mu bu makalemizde sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken sigortasız çalışanlar içinde bir limit belirlemiş durumdalar tabi bunun içinde bazı şartlar mevcut bu şartlara genel olarak bakacak olursak ;

  1. Belirli bir süre kredi kartı yada başka bir bankacılık ürünün kullanıyor olunması,
  2. Kullanılan bu kredi ürünün kesinlikle ödemelerinin aksatılmayarak düzenli bir şekilde ödenmiş olması,

Yukarıdaki şartlara uyuyor iseniz 10.000 TL ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu durum kesin değil yani tamamen bankanın insiyatifin de olan bir durum. Zaten kullanmış olduğunuz kredi kartını düzenli ödediğiniz taktirde Kredi Notu nuz da sigorta durumunuza bakılmaksızın yükselecektir. Aşağıdaki resimde sigortasız çalışan bir kişinin Findeks Kredi Notunda da göründüğü üzere düzenli ödemenin sonucunda belirlenen limit ve puan bazı sigortalı çalışanların puan ve limitinden daha yüksek diyebiliriz.

Sigortası Olmayanlar Kredi Kullanabilirmi www.bankabilgi.org

Sigortası Olmayanlar Kredi Kullanabilirmi www.bankabilgi.org

Yukarıda yazılanlar ve resimden de anlaşıldığı üzere herhangi bir bankadan kredi veya kredi ürünü kullanabilmeniz için sigortalı çalışmanız şart değil ancak ödeme disiplininize son derece dikkat etmeniz gerekiyor. Yani Kredi Notunuzun temelinde ödeme düzeniniz yatıyor.

2 Yorum
  1. mehmet 31 Ekim 2016 / Cevapla
    • Yusuf KISA 14 Kasım 2016 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir