Menu

Forumlarda Site Tanıtarak Para Kazanma Yöntemi

Merhabalar, sitemizde yer alan İnternetten Para Kazanma Yöntemleri isimli kategorimize uzun bir süredir makale paylaşmadığımızı fark edip sizler için özel bir makale hazırladık. Bu makalemizi uygulayabilmeniz için biraz webmaster forumlarında takılmanız ve işleyişi kavramanız gerekmektedir. Gelecek olan sorulara yanıt verebilmeniz ve yapılan işin ne tür fayda sağladığını bilip ona göre pazarlayabilmeniz için bu önemlidir. Vereceğimiz örnekler üzerinden biraz fikir edinebileceğinizi umuyoruz.

Forumlarda Site Tanıtarak Para Kazanma

İnternet üzerinde çok sayıda forum sitesi bulunmaktadır. Bu forum siteleri eskiden çok ilgi görmekteydi günümüzde belli başlı forumlar haricinde pek ilgi gören kalmasa bile bu forum sitelerin site tanıtım kategorilerinde sitesinin google sıralamasını yükseltmek isteyen ve sitesine ziyaretçi çekmek isteyen kişilerin sitelerini tanıtabilirsiniz.

Bu tanıtımları kopyala yapıştır yaparak 10 saniye içerisinde bir forumda paylaşabilirsiniz. Forum sitelerinin sizin olmasına da gerek yok hal böyle olunca sektörün bütçesi biraz düşük oluyor lakin siz iş başı aldığınız paraya değil günde kaç iş alacağınıza bakarsanız günlük çok güzel para kazanabilirsiniz.

Sistem Nasıl İşler ?

R10.net, wmaraci.com gibi webmaster forumlarında tanıtım yazısı kategorileri bulunmaktadır. Eğer sitelerde üyeliğiniz var ise işin en önemli adımını tamamlamışsınız demektir. Eğer üyeliğiniz yok ise pazar alanı bulmanız çok zor mutlaka üyelik almayı deneyin.

Üyelik aşamasını geçtikten sonra bir araştırma yaparak forum siteleri bulmalısınız. Bu sitelerde site tanıtım bölümü olmalı ve site yöneticisi burada site paylaşmanıza izin vermelidir. Ayrıca burada paylaşılan bağlantıları forum sitesine üye olmayan kişilerde görebilmelidir. (Bazı forum sitelerinde linkleri görebilmek için üye olmak gerekmektedir bunları listeye eklemeniz size fayda sağlamaz.)

Elinize sağlam bir forum listesi oluşturduktan ve sitelerde üyelik açtıktan sonra güzel bir kampanya düzenlemeniz gerekmektedir. Makale başında söylediğimiz üzere sizlere birkaç örnek sunalım böylece daha iyi fikir edinirsiniz.

İlk örneğimize hemen yukarıda gördüğünüz butona tıklayıp gidebilirsiniz. Gördüğünüz üzere 50 adet forum sitesinde tanıtımı 15 TL ‘den yapılmaktadır. Arkadaş bunun seo açısından faydalarını kısa bir şekilde anlatmış ve kendi ile neden çalışmanız konusunda bilgi vermiş.

Hemen yukarıda gördüğünüz örnekte sektörün üstatlarından birisini göreceksiniz. Kendisinden forum tanıtım hizmetini ben dahil çok sayıda webmaster satın almış bulunmaktadır. Gerek kibarlığıyla, gerek müşteriye gösterdiği özenle, gerek işini titizlikle yapmasıyla çok sayıda referansa ulaşmış birisidir. Zaten konusunu incelerseniz 120 küsür sayfa gitmiş bir konuya sahiptir ve konusu sürekli günceldir. Arkadaşın 2010 yılında açılmış konusunuda imzasındaki bağlantıdan incelerseniz bu işin nasıl yürüdüğünü net bir şekilde görebilirsiniz.

Konu ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa hiç çekinmeden yorum yaparak sorabilirsiniz. En kısa sürede sorularınız yanıtlanacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir