Menu

Emeklilere ne kadar zam yapıldı – 2015

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik emeklilere ne kadar zam yapıldığını ve miktarın neden bu kadar olduğunu yaptığı bir konuşmada detaylı bir şekilde açıkladı.

Emeklilere ne kadar zam yapıldı

Bildiğiniz üzere 2015 yılı için emekli vatandaşlarımıza 100 TL zam yapılmıştı. Zam miktarı düşük olunca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ‘e sorular yöneltilmeye başlandı.

Habercilerin Şanlıurfa ‘da bir temel atma töreninde yakaladığı Bakan Faruk Çelik durumu değerlendiren bir açıklama yaptı.

500 TL ‘de zam yapabilirdik !

Yöneltilen soruları yanıtlayan Bakan Faruk Çelik 2015 emekli zammı üzerine konuşarak emeklilere 500 TL zam da yapabilirdik lakin 100 TL yaptık. Sebebi ise bu yapılan zammın acısı ekmek ve otobüs fiyatları gibi şeylerden çıkardı. Ülkemiz geriye dönebilirdi. Eski Türkiye olmamak için hasaplı kitaplı iş yapmak durumundayız ” ifadelerini kullandı.

Ayrıca yaptığı açıklamada Bakan Faruk Çelik ayrıca bu ülkemizin emeklisine, işçisine ve memuruna sahip çıkmaya devam edeceklerini ve öte yandan ihtiyaçları olan parkları, köprüleri ve yolları yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Konunun özetine gelecek olursak eğer 2015 emekli zammı olarak emeklilerimize 100 TL zam yapılmıştır. Bakanımıza miktar neden bu kadar az diye sorulunca da eğer daha fazlasını yapar isek bunun bir çok alanda vatandaşlara zam olarak geri döneceğini belirtmiştir.

Elimize yeni veriler ulaşınca bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Sitemizi sosyal ağlardan takip ederek her bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2 Yorum
  1. Serdar 12 Mayıs 2015 / Cevapla
  2. hakkı 19 Mayıs 2015 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir