Menu

Türk Eximbank faiz oranlarını indirdi !

Eximbank kullanan ihracaatçılara iyi bir haber geldi. Kredi vadelerini uzatan Eximbank aynı zamanda faiz oranlarını indirdi !

Türk Eximbank faiz oranlarını indirdiİhracatçı firmalara döviz kredileri vermesi ile bilinen Eximbank ‘ın resmi web sitesinden yapılan açıklamalar ile firmaların kullandığı döviz kredilerinin vadesi uzatılır iken faiz oranlarının ise bugünden itibaren düşürdüğünü bildirdi.

Bankanın resmi web sitesinden yapılan açıklama ile 03.04.2015 tarih ve 23772237 – 100 sayılı karar ile döviz kredisi kullanan ihracatçıların yüzleri gülmeye başladı.

Bankadan edindiğimiz bilgilere göre düzenlemenin sebeplerini öğrenmiş olduk. Banka son dönemlerde temin etmiş olduğu kaynakların maliyetinde önemli düşüşler sağladığından dolayı bu durumu ihracatçı firmalara yansıtmak istediğini bildirdi.

Kararı okumak ve bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Hemen yukarıda görmüş olduğunuz butona tıkladığınızda yayınlanan ıslak imzalı kararı görüntüleyebilir veya pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bilgisayarına indirenler adobe reader programı sayesinde duyuruyu görüntüleyebilir ve yazıcıdan çıktısını alabilirler.

Eğer karara bankanın resmi web sitesi üzerinden ulaşmak isterseniz http://www.eximbank.gov.tr/TR,1478/doviz-kredilerinde-faiz-indirimi-ve-vade-duzenlemeleri-.html bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Türk EximBank Döviz Kredisi Duyurusu

Hemen yukarıda yer verdiğimiz duyurunun ekran görüntüsünün üzerine tıkladığınızda ilgili sayfaya bağlanabilir ve tam metni büyük ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Bir Yorum
  1. Orti 9 Şubat 2016 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir