Menu

Fitch Ratings Türkiye ‘deki Bankaları İnceledi

Dünya genelindeki en büyük 3 derecelendirme kuruluşundan birisi olan Fitch Ratings bugün resmi web sitesinden yaptığı açıklama ile Türk bankalarının analizini yaptı !

Fitch Ratings Türkiye 'deki Bankaları İncelediYapılan inceleme resmi web sitesinde yayınlandı. Fitch Ratings ‘in yapmış olduğu incelemeye göz attığımızda Türk bankalarının henüz yatırımcı duyarlılığında ki değişimlere karşı olarak kırılgan davrandığını vurguladıklarını görebiliyoruz.

Yapılan açıklamayı ingilizce olarak görüntülemek isterseniz hemen aşağıdaki butona tıklamanız yeterlidir.

Resmi açıklamaya ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ !

Açıkalamyı sizler için translate.google.com üzerinden Türkçe ‘ye çevirdiğimizde aşağıda ki gibi görüntüleyebilirsiniz.

Fitch Ratings,-Moskova / Londra-9 Nisan 2015: kendi borç ülkenin önemli cari açığın (CAD) için temel finansman kaynağı ile Türkiye’nin en büyük dış borç gibi Bankaların rolü, yatırımcı duyarlılığı, Fitch keskin değişikliklere karşı savunmasız bırakır Puanlar diyor.

Petrol ithalatı, kredi büyümesini ve tasarruf tembel için, büyük ölçüde bir daralma CAD Türkiye’nin dış borç yavaş büyüme yardım ve ülkenin bankalarının bu, 2014 yılında Ama 2014 yılında USD17bn artarak bankaların dış borçlardaki artış küçük, 2013 yılında USD34bn ​​göre, kısmen de bankaların euro olumsuz yeniden değerleme ve Türk lirası borç sonuçlandı güçlü ABD doları, sonucudur.

Yeni borçlanma uzun vadeli borç vadeleri doğru bir kayma Türk bankaların risk profilleri için olumlu, ancak kısa vadeli tesisleri hala olağanüstü yabancı yükümlülüklerinin çoğu içermektedir. Ayrıca, Türkiye’nin bankalarının toplam döviz likidite pozisyonları döviz likit varlıkları anlamlı birikmesi ile, 2014 yılında büyük ölçüde değişmeden kalmıştır.

Yüksek çevirme oranlarının kurulmuş bir sicili dayalı temel durum beklentimiz, Türk bankaları yabancı kredi piyasalarına iyi erişim muhafaza edecektir. Biz de onların yabancı para likidite kısa ömürlü pazar kapanması ile başa çıkmak için yeterli olması gerektiğine inanıyoruz. Ama erişim daha uzun süreli eksikliği bankaların güvenlik açığı önemli kalır.

Veya yukarıdaki linke tıklayarak www.fitchratings.com bugün ve kullanılabilir yayınladı: “Son-2014 Güncelleştirmesi Türk Bankaların Dış Borç” Daha fazla bilgi için, bizim raporuna bakın.

Bu cümlelerden çıkarılan sonucu özetlemek gerekir ise bankalarımızın yatırımcı güveninde yapılabilecek olan değişikliklere olumlu bakmadığını ve değişiklik yapmaktan çekindiğini söyleyebiliriz.

Etiketler:
2 Yorum
  1. Denis 22 Mayıs 2015 / Cevapla
  2. Arif 3 Şubat 2016 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir