Menu

TekstilBank İcbc düşük faizli ev kredisi

Bildiğiniz üzere Tekstil bank 2015 yılında hisselerinin %75’ini Çin kaynaklı bir bankaya satarak ismini İcbc Bank olarak değiştirdi. Türkiye’de yaygın olabilmek ve yeni müşteriler çekebilmek için faizin çok fazla yükseldiği günümüzde %2 ‘den başlayan faiz oranları ile sizlerin ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Eğer güzel bir fırsat yakalayıp kendinize uygun bir ev bulduysanız bankanın kredisi hakkında paylaşacağımız bilgilere göz atabilirsiniz.

Kredinin Adı : Yeni Evim Kredisi

İlk olarak şunu belirtmek isteriz kredinin en yüksek limiti 1.000.000 TL olup en fazla bu miktar değerinde bir konut için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi diyeceksiniz ki bu miktarda bir ev alacak olsak burada ne işimiz var ? Bu bilgiyi göz ardı etmek istemedik. Kredi tahsis ücretiniz binde 5 olarak uygulanacak olup bankanın yapmış olduğu bu kampanyada ki faiz oranlarından yararlanabilmek için sizlere hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır. Tabi sadace hayat sigortası ile iş bitmiyor ayrıca Dask (doğal afet sigortası) ve konut sigortasınıda yaptırmanız gerekiyor.

Ayrıca önemli bir detay daha bulunmaktadır çoğu bankada bu şart yoktur lakin banka yeni yeni yaygınlaştığından kredi kullanacaklara birde kredi kartı ve kredili mevcuat hesabı şart koşuyor tabi icbc yani Tekstil bankasından alınması gerekiyor.  Zaten kredi başvurunuzu yaptığınız zaman kredi kartı başvurunuzu da alacaklardır.

Konutunuza ekspertiz ‘in biçtiği değerin %80 ‘ini banka size kredi olarak verebiliyor mesela ekspertiz 100.000 TL eve değer biçti diyelim bunun 80 bin lirasını kredi olarak alabiliyorsunuz kalan miktarı bir şekilde sizin halletmeniz gerekiyor. En fazla 120 ay taksit ile krediyi kullanabiliyorsunuz.

Kredi faiz ve taksit hesaplama aracı

Banka bu krediden yararlanmak isteyenler için resmi internet sitesinde kredi hesaplama aracı paylaşmış durumda. Kampanya bitene kadar bu kampanya için kredi hesaplamasını çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

TekstilBank İcbc düşük faizli ev kredisi

Yukarıda yer alan tablo 100.000 TL kredi için vade/taksit miktarına göre faiz ve aylık ödeyeceğiniz miktarları içeriyor üzerine tıkladığınız zaman hesaplama aracına giderek satın almak istediğiniz evin değerini girerek kendi kredinizi hesaplayabilirsiniz. Alınacak kredi miktarını ve istediğiniz taksit miktarını girmeniz yeterlidir rahat ve sakin kafayla kaç taksit ile alırsam ne kadar zarar ederim, öderken ne kadar zorlanırım gibi sorularınızı halledebilirsiniz. Bu işlemi bankada yaptığınız zaman çok fazla vaktiniz olmuyor sakin kafa ile düşünmek için.

Krediye başvuruda bulunmak için tek yapmanız gereken kredi hesaplama aracından size uygun olan krediyi seçtikten sonra sağ altta çıkacak olan Başvur butonuna tıklamanız yeterlidir. Banka size bir başvuru formu sunacak yada dilerseniz bankanın herhangi bir şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Biz bilgileri araştırıp sizler ile paylaştık daha sonra banka kredi için değişiklikler yapabilir bu yüzden sizler ile paylaştığımız resmi internet sitesinden bilgilere tekrardan göz atmanızda fayda var.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir