Menu

Halkbank Esnafa 25.000 TL Korona Kredisi

Halkbank pandemi yani korona sürecinde küçük işletmelerin esnafların yardımına koşacak bir kredi kampanyası başlatmış durumadır. Bu krediyi ise ” İşe devam desteği küçük işletme can suyu kredisi ” isimli kampanyası ile resmi web sitesinde duyurmaktadır. Küçük işletme ve esnafa en fazla 25.000 TL değerinde verilen bu kredinin bütün detaylarını sizler için inceledik. Bu yazımızdan hem kredinin detaylarını, kimlere nasıl verildiğini ve faiz oranlarını bulabileceksiniz. Bütün detayları okuduktan sonra eğer şartları karşılıyorsanız başvuru yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu onaylananlara Paraf Kobi kartının da verildiğini hatırlatalım.

Halkbank Esnafa 25.000 TL Korona Kredisi

Kredinin tam olarak anlamı şudur, korona virüs nedeni ile zor durumda kalan küçük işletmelerin yani esnafın bu süreçte batmaması ve ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen bir kredi türüdür. Bu sayede en fazla 25.000 TL kredi kullanarak işletmenizi batmaktan kurtarabiliyorsunuz ve bu krediyi düşük faiz oranları ve uzun vade ile geri ödeyebiliyorsunuz. Yalnızca kredi değil aynı zamanda Paraf KOBİ kartına da bu kampanya ile sahip olabiliyorsunuz.

Halkbank Esnafa Korona Kredisi Şartları

Krediye ihtiyacı olanların öncelikle bir şahıs firması olması gerekiyor ve aşağıda ki kurumlara kayıtlı bir şahıs firması olmanız istenmektedir.

  • Sanayi Odası
  • Ticaret Odası
  • Ticaret ve Sanayi Odası
  • Ticaret Borsası
  • Deniz Ticaret Odası
  • Meslek Odaları

Krediden yararlanmak isteyen şahıs firmalarının ilk olarak bu odalardan birine veya birilerine kayıtlı olmaları istenmektedir. Ayrıca yıllık cironuzun 3.000.000 TL ‘yi geçmemesi isteniyor. Aynı zamanda firmanızın Nisan 2020 tarihinden önce kurulmuş olması istenmektedir. Hem ticaret siciline hemde esnaf siciline kayıtlı olmanız isteniyor eğer sadece esnaf siciline kayıtlıysanız kredi kampanyasından yararlanamıyorsunuz. Son olarak ise herhangi bir iflas, fesih, iflas erteleme, konkordato kararınızın bulunmamasını ve aktif olarak takip kaydınızın bulunmaması isteniyor. Yani iflas bayrağını çekmeden önce krediye başvurmanız gerekmektedir.

Halkbank Esnafa Korona Kredisi Detayları

Bu kampanya kapsamında sizlere en fazla nakit 25.000 TL kredi veriliyor ve aynı şekilde en fazla 25.000 TL limiti olan Paraf Kobi kartı veriliyor. Kullandığınız krediyi ilk 6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönem olarak kullanıyorsunuz ve toplamda 36 ay vadeniz bulunuyor. Taksitlerinizin geri ödemelerini aylık olarak eşit ödemeler şeklinde yapacaklar ve yıllık toplam %7,50 faiz oranı uyguladıkları gibi kredinizi kullandığınız zaman bir defalık %0,75 oranında kredi komisyonu tahsil ediyorlar.

Bunun yanı sıra sizlere birde Paraf Kobi Kart veriliyor bu kartın özelliklerine de kısa bir şekilde değinelim. İlk olarak en fazla 25.000 TL limitiniz olabiliyor bu limit sizin durumuna göre banka tarafından belirlenecektir. İlk 3 ay ödemesiz bir döneminiz oluyor ve aylık 0,95 faiz ile sunuluyor. Bankanın üyesi olan işletmelerden yapacağınız alış verişlerinizi 12 aya kadar taksitlendirme imkanına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda anlaşmalı olan tedarikçilere özel olarak indirim imkanınız oluyor.

Halkbank Esnafa Korona Kredisi Başvurusu

Bu krediye başvuru yapmak için Halkbank ‘ın resmi internet sitesini kullanabiliyorsunuz. Burada sizlere bir başvuru formu sunuluyor ve bu form üzerinde bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda başvurunuz işleme alınmaktadır.  Hemen başvuru formunun ufak bir bölümünü gösteren bir ekran görüntüsü alarak anlatmaya devam edelim.

Halkbank Esnafa Korona Kredisi Başvurusu

Başvuru formu bütün bir sayfayı kapladığı için bir kısmının ekran görüntüsünü alarak sizlerle paylaştık. Burada sizlerden çok detaylı ve kapsamlı bilgiler isteniyor eğer bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girmezseniz krediden yararlanma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Bankanın resmi sitesi dışından herhangi bir yere bilgilerinizi asla göndermeyin. Bankanın iki adet başvuru için resmi sitesi bulunuyor. Bunlardan birincisi www.halkbank.com.tr olup ikincisi ise  www.halkbankkobi.com.tr adresidir. Halkbank Kobi resmi sitesine girdikten sonra üst menüde yer alan KOBİLERE ÖZEL alanına tıklayıp kredi kampanyasını bulun sayfanın en altında başvuru formunun adresi paylaşılmaktadır. Formu doldurur iken verdiğiniz bilgilerin doğru olmasına özen gösterin çünkü bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla sizlerden bilgi veya belge talep edebilirler. Bu nedenle istenildiği taktirde bilgilerinizi doğrulamanız gerektiğini unutmadan doğru bir şekilde girerseniz ileride herhangi bir sorun yaşama olasılığınız azalacaktır.

Halkbank 10.000 TLKorona Kredisi için TIKLAYIN

Ayrıca yukarıya iki farklı sayfamızın bağlantılarının butonlarını koyduk. Eğer bu kredinin şartlarına uymuyorsanız 10.000 TL ‘ye kadar ihtiyaç kredisinin detaylarına bakabilirsiniz.

Devletten 1.000 TLDestek Nasıl Alınır ?

Çok zor durumda olanlar ise karşılıksız 1.000 TL destek nasıl alınıyor bunu öğrenebilirler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir